Jakie lampy do ścieżki w ogrodzie?

15 czerwca 2016

Niemal w każdym ogrodzie znajduje się ścieżka, która powinna być odpowiednio doświetlona, aby wywoływała romantyzm i podkreślała samo otoczenie. W ostatnim czasie zadajecie nam sporo pytań o wybór lamp, dlatego postanowiliśmy Wam w tym pomóc. Poniżej kilka rodzajów oświetlenia, które powinny przykuć Twoją uwagę. Zapraszamy do lektury!

Lampy solarne - uniwersalne zastosowanie

Do oświetlenia ścieżki najczęściej wykorzystuje się lampy solarne, ponieważ w ciągu dnia się ładują, a nocą ładnie świecą. Koszt ich zakupu nie będzie wielki. Już za sumę 35 złotych zamówicie przynajmniej jedną sztukę, a na całą ścieżkę wystarczy Wam ich dziesięć (odległość pomiędzy lampami 10W powinna wynosić 200 cm). Rozwiązanie dobre dla tych osób, które nie chcą rozkopywać swojego ogrodu, aby zapewnić mu energię z sieci domowej.

Halogeny - rozwiązanie dla nowoczesnych

Halogeny są ładne, dają jasne światło i kosztują sporo. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, ponieważ mogą przetrwać nawet kilka lat. Zaimplementowane przy ziemi będą pięknie doświetlać ścieżkę i jeśli posypana jest ona białym kamieniem - trudno o lepszy efekt.

Kanał wodny z ledami

Całkiem ciekawym pomysłem jest stworzenie wzdłuż ścieżki koryta, w którym zatopicie panele led. Takie rozwiązanie jest świetne dla ogrodów w których znajdują się oczka wodne. Koszt wykonania takiego systemu będzie drogi, ponieważ oprócz samych paneli led potrzebować będziemy również turbiny, która będzie stale popychać wodę do przodu. Na koryto o łącznej długości 50 metrów wydacie ponad 1500 złotych (koszt całościowy).

Ścieżka w ogrodzie powinna być oświetlona, bo to jedyne miejsce na posesji, które nocą stwarza odpowiedni klimat oraz aurę. Sami wybierzcie co dla Was najlepsze, lecz niekoniecznie kierujcie się ekonomią.

 

 


To może Cię zainteresować