Bez wątpienia, komfortowy i elegancki fotel, to jeden z nieodłącznych elementów wyposażenia hotelowego i nie ma się co dziwić – odpowiednio dobrany fotel potrafi odmienić całe wnętrze, a dodatkowo zapewnić komfortową przestrzeń do relaksu, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Fotele można również spotkać w recepcji, loby oraz klubach hotelowych, zatem warto poznać pięć najważniejszych zasad, które powinny przyświecać osobom odpowiedzialnym za wystrój hotelowych wnętrz.

Najwyższa jakość to absolutna konieczność

Nie należy oszczędzać na jakości wyposażenia hotelowego. Warto pamiętać, że meble te będą eksploatowane latami, a wymiana chociażby tapicerki to dodatkowy koszt, na który nie każdy hotel może sobie pozwolić. Warto zatem zakupić fotele wykonane z materiałów najwyższej jakości, które z łatwością można wyczyścić. Co więcej, w hotelach zazwyczaj wystrój pokoi jest standaryzowany, zatem wymiana jednego z elementów wyposażenia zaburzyłaby spójność wystroju wnętrz. Niejednokrotnie fotele ulegają zniszczeniu po latach, kiedy dopasowanie takiego samego materiału obiciowego bądź zamówienie dodatkowego fotela u producenta jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto od początku stawiać na meble, które przetrwają wszystko.

Nic na siłę

Choć oryginalne wzory i style są obecnie bardzo modne, w większości przypadków lepiej postawić na sprawdzoną klasykę. Nada ona ponadczasowy oraz elegancki charakter wnętrzom, tworząc przytulny oraz „domowy” charakter wnętrz, tak poszukiwany przez wielu gości.

Spójność stylu

Nie należy pojmować hotelu jako zbioru oddzielnych pokoi, ale jako o całości. Podporządkowanie wystroju określonej koncepcji zapewni spójność stylową i estetyczny wygląd. Nie oznacza to, że każdy pokój musi być taki sam, aczkolwiek zastosowanie podobnych materiałów i form jest wysoce pożądane.

Tanie nie znaczy dobre

W przypadku mebli hotelowych, cena nie powinna być dominującym wyznacznikiem decydującym o zakupie. Warto rozważyć kwestie jakości oraz ewentualne zalecenia co do eksploatacji, a także wytrzymałość mebli, natomiast bardzo często wysoka jakość oznacza wysoką cenę.

Inne fotele sprawdzą się w recepcji, a inne w pokojach

Meble w recepcji mogą być utrzymane w bardziej formalnym stylu niż meble przeznaczone do wnętrz pokoi hotelowych. Nierzadko wykorzystuje się nowoczesne modele, naśladujące nieco poczekalnie nowoczesnych biurowców lub meble kawiarniane. W pokojach liczy się za to przytulność i wygoda.

 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *