Dla wielu właścicieli kawiarń, wybór odpowiednich mebli jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć decydując się na budowę własnej marki. Poniżej przedstawiamy pięć zasad, którymi warto się kierować przy wyborze foteli do kawiarni. Pamiętaj, że w wielu przypadkach, wybór odpowiednich mebli może nawet przesądzić o sukcesie bądź porażce twojego biznesu, dlatego nie należy traktować tej sprawy po macoszemu.

Wytrzymałość przede wszystkim

Wybierając kawiarniane fotele, należy skupić się przede wszystkim na wytrzymałości oraz jakości, aby zapewnić długą żywotność i uniknąć konieczności szybkiej wymiany mebli. Należy pamiętać, że w kawiarni są one poddane zwiększonej eksploatacji, zatem zakup mebli nieprzeznaczonych ściśle do takich warunków, z pewnością okaże się nietrafionym pomysłem.

Zwróć uwagę na odpowiednią kolorystykę

Kolory i wzory są jednym z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli do kawiarni. Większość z nas nie skupia się na sile oddziaływania kolorów na psychikę oraz samopoczucie, kiedy przekraczamy próg ulubionej kawiarni. Jednak faktem jest, że odpowiednio dobrane barwy mają niebagatelny wpływ na nasz nastrój i odczucia. Wybór odpowiednich mebli pomaga osiągnąć pożądany efekt psychologiczny wprowadzając klientów w dobry nastrój. Szczególnie polecane są odcienie ciepłe, jak brązy i żółcie, należy zaś unikać chłodnych odcieni niebieskiego.

Styl ma znaczenie

Przed wyborem foteli do kawiarni należy ustalić styl, w jakim zostanie urządzone wnętrze. To pomoże dobrać odpowiednie modele, faktury i kolorystykę foteli w sposób, który będzie odzwierciedlać filozofię miejsca.

Zadbaj o relaksującą atmosferę

Ludzie przychodzą do kawiarni, aby uciec od zgiełku i trosk codziennego życia. Jednak nie wszyscy restauratorzy zdają sobie z tego sprawę. Zrozumienie tej istotnej kwestii jest kluczowe dla powodzenia biznesu i wyboru odpowiednich foteli. Warto zainwestować w miękkie sofy lub loże, ponieważ pozwalają klientom się zrelaksować i poczuć jak u siebie w domu.

Tanie nie znaczy dobre

Wybierając fotele do kawiarni należy unikać tanich mebli. Brakuje im luksusowego wykończenia oraz jakości, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Najczęściej niska cena oznacza również niską jakość, zatem lepiej zastanowić się dwa razy nad zakupem mebla o kusząco niskiej cenie.

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *