Recepcja hotelowa stanowi niezmiernie istotną przestrzeń w przypadku każdego hotelu. Jest swego rodzaju wizytówką hotelu, gdyż to tutaj goście spędzają swoje pierwsze chwile tuż po przyjeździe do nowego miejsca. Znane jest powiedzenie, że nie można zrobić pierwszego wrażenia dwa razy i warto wziąć sobie tą zasadę do serca przy projektowaniu przestrzeni recepcyjnej hotelu. To pierwsze miejsce, z którym zetkną się goście i ostatnie, które zapadnie im w pamięć po pobycie, zatem należy zadbać o jego właściwe zaprojektowanie.

Większość hoteli ma sztywne godziny rozpoczęcia i zakończenia doby hotelowej. Choć obecnie odchodzi się powoli od tego modelu, nie zawsze jest to możliwe, ze względu na pobyt poprzednich gości, konieczność odpowiedniego posprzątania oraz przygotowania pokoju hotelowego. Z tego względu nierzadko goście wyczerpani długą podróżą muszą zaczekać na godzinę rozpoczęcia doby hotelowej. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi recepcja hotelowa, która powinna zapewnić wygodne i komfortowe miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas oczekując na przygotowanie pokoju.

Goście zmęczeni podróżą najczęściej podróżują z dużą ilością bagażu, zatem wybierając fotele lub krzesła do hotelowej poczekalni, warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca, aby wygodnie usiąść z bagażem. Choć większość hoteli oferuje w tym celu specjalne pomieszczenie bagażowe, niekiedy goście preferują zatrzymanie bagażu przy sobie, należy zatem wziąć ten fakt pod uwagę.

Wybierając miejsce do siedzenia w recepcji hotelowej można postawić na krzesła, fotele bądź sofy. W każdym przypadku należy zadbać o najwyższy komfort i ergonomię, aby goście mogli odpocząć i zrelaksować się po podróży.

Niebagatelne znacznie ma również wytrzymałość mebli. Podobnie jak w pokojach hotelowych, są one poddane zwiększonej eksploatacji. Należy więc wybierać meble specjalnie przeznaczone do tego typu miejsc, aby ustrzec się przed koniecznością wymiany mebla na nowy po krótkim czasie użytkowania.

 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *