Specyfika dzisiejszego świata oraz komputeryzacja niemal wszystkich dziedzin życia pociągnęła za sobą konieczność spędzania długich godzin przed komputerem. Siedzący tryb życia szybko dał o sobie znać, powodując wiele negatywnych skutków zdrowotnych, skutkując między innymi bolesnymi schorzeniami kręgosłupa. Ponieważ wyeliminowanie komputerów z naszego życia obecnie nie jest możliwe, projektanci mebli współpracują z lekarzami i naukowcami, aby stworzyć jak najbardziej wygodne siedzisko do pracy przed komputerem. Wielu kupujących jest zagubionych podczas zakupu, nie mogąc się zdecydować czy lepiej wyposażyć stanowisko pracy w fotel czy też w krzesło obrotowe. Aby móc dokonać właściwego wyboru, warto zrozumieć, czym różnią się oba meble.

Krzesło obrotowe

Krzesło obrotowe wyróżnia się lżejszą i mniej masywną konstrukcją. Siedzisko oraz oparcie krzesła biurowego jest połączone za pomocą specjalnego łączenia, umożliwiającego regulację. Krzesła biurowe od foteli biurowych odróżnia również rozmiar. Zwykle krzesła są mniejsze i lżejsze niż fotele biurowe, co zapewnia większą ich mobilność. Zwykle siedzisko i oparcie połączone są ze sobą w jednym lub dwóch miejscach, co umożliwia regulację, natomiast często może prowadzić do usterek lub rozregulowania krzeseł (chyba każdy pracownik biurowy miał okazję spotkać się z takim meblem w swojej karierze zawodowej).

Fotel biurowy

Fotel biurowy charakteryzuje się znacznie bardziej masywną budową i większymi rozmiarami w porównaniu do krzeseł biurowych. Główną różnicą jest fakt, iż siedzisko fotela biurowego jest połączone z oparciem, stanowiąc jedną całość, dzięki czemu podtrzymują plecy na całej długości, również w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Fotele biurowe są zwykle cięższe od krzeseł i wybierane do stanowisk, w których nie ma konieczności ich przenoszenia. Ponadto, krzesło biurowe może zostać wykonane ze skóry lub innych ekskluzywnych materiałów, co sprawia, że często są one wykorzystywane przez osoby piastujące wyższe stanowiska w firmie. Nie należy bowiem zapominać, że odpowiedni fotel jest również wyznacznikiem pozycji w zawodowej hierarchii i pełni swego rodzaju funkcję reprezentacyjną.

 

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *