Fotele w pokoju dla gości w przestrzeni biurowej są niezmiernie istotne, gdyż niejednokrotnie decydują o pierwszym wrażeniu, jakie odwiedzający poweźmie na temat biura. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku negocjacji biznesowych, czy pozyskiwaniu intratnych kontraktów, zatem warto zadbać o tę część biura, tak aby gość czuł się komfortowo. Warto podkreślić, że pokoje dla gości pełnią często funkcję poczekalni. Z tego względu fotele powinny być przede wszystkim wygodne, tak, by podtrzymywać kręgosłup w jak najbardziej wygodnej pozycji.

Jedną z ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę  przy wyborze foteli do pokoju dla gości jest tkanina, z jakiej fotel został wykonany. Najlepiej, by była to tkanina wysokojakościowa, by zapewnić jej długą żywotność i nieskazitelny wygląd nawet po dłuższym okresie użytkowania. Nic nie sprawia tak złego wrażenia jak zabrudzona lub uszkodzona tapicerka, pęknięcia czy załamania. Warto także zainwestować w fotele w stonowanej, ciemnej kolorystyce, co ułatwi czyszczenie i zapobiegnę powstawaniu przebarwień na przykład od elementów odzieży. Jasne fotele, choć pięknie się prezentują i dodają wnętrzu świeżości, mogą nie sprawdzić się w tego typu przestrzeniach.

Warto zadbać o spójny wygląd. Nowoczesne przestrzenie biurowe najczęściej urządzone są w surowym nowoczesnym stylu, gdzie dominuje połyskująca stal oraz szkło. Warto utrzymać ten styl również przy wyborze foteli do pokoju dla gości, aby już od pierwszej chwili dać im wyobrażenie o reszcie biura. Jeżeli jednak biuro jest urządzone w formalnym i tradycyjnym stylu, co często ma miejsce w kancelariach prawniczych, warto zadbać o zachowanie spójności stylowej we wszystkich pomieszczeniach, włączając w to pokój dla gości. Dobre wrażenie na odwiedzających zrobią stabilne, solidne meble wykonane z materiałów wysokiej jakości, w stonowanych, ciepłych odcieniach. Warto zadbać o ergonomię oraz odpowiednie wyprofilowanie krzesła, aby nawet w przypadku konieczności dłuższego pobytu gościa, zapewniało ono komfort i wygodę.

Pokój dla gości jest swego rodzaju wizytówką biura, dlatego warto zadbać o odpowiednie jego wyposażenie i reprezentacyjny wygląd.

 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *