Wybór odpowiednich krzeseł, które sprostają wymaganiom miejsca pracy jest zadaniem wymagającym wysiłku oraz dużej orientacji w parametrach modeli dostępnych na rynku. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeżeli specyfika danego zawodu wymaga zakupu krzeseł specjalistycznych. Krzesła specjalistyczne spełniają określone wymogi, których próżno szukać u ich tradycyjnych odpowiedników. Są to meble, które sprawdzą się w każdych warunkach, dodatkowo oferują szereg funkcji ułatwiających wymaganie skomplikowanych lub precyzyjnych zadań oraz zapewniają ergonomię oraz bezpieczeństwo pracownika na stanowisku pracy.

Krzesła specjalistyczne są dostosowane do zapewnienia najbardziej komfortowej pozycji podczas pracy. Z tego względu oferują ponadstandardową regulację wysokości siedziska oraz dynamicznie dopasowujące się oparcie. Są odpowiednio wyprofilowane, tak aby zapobiegać schorzeniom kręgosłupa wynikającym z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Niejednokrotnie krzesła specjalistyczne są wyposażone również w specjalne podnóżki, przypominające nieco rozwiązania zastosowane w krzesłach barowych. Ma to za zadanie umożliwienie przyjęcia wygodnej pozycji podczas pracy na stanowiskach, w których siedzisko musi znajdować się wysoko. Zamontowany podnóżek zapewnia wygodne oparcie nogom. Krzesła specjalistyczne najczęściej są również obrotowe, co zapewnia łatwe przemieszczanie się bez konieczności schodzenia z krzesła, co ma znacznie nie tyko z punktu widzenia wygody pracownika, ale również znacząco wpływa na zwiększenie efektywności oraz redukcję czasu poświęcanego na wykonanie czynności wynikających z obowiązków na stanowisku pracy.

Warto zwrócić uwagę na krzesło specjalistyczne Labo RS26S ts06  z podpórką Ring Base oraz mechanizmem Ergon Up. Powierzchnia siedziska i oparcia charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi. Elementy zostały wykonane z miękkiego tworzywa, co ma znaczenie podczas długich godzin pracy. Siedzisko i oparcie odchylają się niezależnie od siebie, dodatkowo model posiada regulowane podłokietniki (góra-dół). Krzesło swobodnie porusza się po powierzchniach dywanowych i twardych i poosiada Atest Badań Wytrzymałościowych Remodex.

Ciekawą opcją jest także krzesło Smart Gtp27, które oprócz wymienionych wyżej funkcji oferuje również mechanizm CPT oraz możliwość blokady odchylenia oparcia w wybranej pozycji. Dodatkowo, w modelu tym można wyregulować wysokość metalowej obręczy pod stopy.

Dla osób, które poszukują mniej zaawansowanych modeli, polecamy krzesło specjalistyczne Goliat Steel02. Również posiada ono podpórkę Ring Base oraz Atest Badań Wytrzymałościowych i regulację wysokości, natomiast tapicerowane siedzisko pozbawione jest podłokietników i oparcia.

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *