Właściciele kawiarń i restauracji przywiązują dużą wagę do wystroju ich punktów, a co za tym idzie znaczącą część czasu poświęcają na dobór odpowiednich stołów i krzeseł. W przypadku restauracji i kawiarń wybór odpowiednich rozwiązań jest o tyle istotny, że znacząco wpływa na ogólne wrażenie,  jakie klienci odniosą tuż po przekroczeniu progu lokalu.

Krzesła używane w punktach gastronomicznych różnią się od tych przeznaczonych do mieszkań, gdyż muszą spełniać znacznie więcej wymogów, szczególnie jeśli chodzi o ich wytrzymałość i jakość wykończenia. Wśród materiałów, z jakich wykonuje się krzesła gastronomiczne, wyróżnia się: rattan, drewno, metal, oraz tworzywa sztuczne. W zależności od rodzaju lokalu i jego przeznaczenia, właściciele mogą zdecydować się na zakup krzeseł barowych, o regulowanej wysokości, sztaplowanych (do ustawienia jedno na drugie) lub bankietowych. Większość restauracji i kawiarń nie zapomina także o najmłodszych gościach, z czym wiąże się zakup specjalnego krzesła przeznaczonego dla dzieci.

Dużą popularnością cieszą się krzesła ekoskóry lub drewniane, gdyż są one łatwe w utrzymaniu i nie wymagają skomplikowanych specjalistycznych procedur czyszczących, jak to ma miejsce w przypadku mebli tapicerowanych. Wielu właścicieli decyduje się także na krzesła głębokie, z podłokietnikami, które zapewniają wygodne i komfortowe oparcie dla kręgosłupa.

Jednak coraz częściej obserwuje się trend odchodzenia od tradycyjnych krzeseł w kawiarniach i restauracjach i zastępowania ich przez wygodne fotele lub sofy. Takie rozwiązanie z pewnością nie sprawdzi się w miejscach, w których często odbywają się bankiety lub przyjęcia, wymagające dużej mobilności elementów wyposażenia. Będzie natomiast znakomitym rozwiązaniem do kawiarń, w których można spędzić czas na leniwych rozmowach oraz spotkaniach w małym gronie przyjaciół.

Wybierając krzesła lub fotele do restauracji, należy także określić ich przeznaczenie. Inne materiały sprawdzą się we wnętrzach, a inne w restauracyjnych ogródkach. W przypadku krzeseł zewnętrznych należy zwrócić uwagę na ich trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne, jak na przykład promieniowanie słoneczne, deszcz, wiatr czy mróz.

 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *